O autorze …

ab

Nazywam się Arkadiusz Buczyński, dla wielu znany pod pseudonimem „akbi”.

Strzelec z 75’ – rodowity Gdańszczanin.

 

Przynależność:

  • Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej A.I.P.S.
  • Klub Dziennikarzy Sportowych
  • Nikon Professional Services

 

O pasji do fotografii, w której pragnę przedstawić jak najwięcej świata realnego /a mniej photoshopa/ … tutaj nic nie napiszę. Wszystko co jest związane z fotografią, chcę abyś to zobaczył w moich zdjęciach przedstawionych na tych stronach.

Więc co poza fotografią …

Jako osoba urodzona i zamieszkała w Gdańsku, często staram się zgłębiać piękno i historię mojego wspaniałego miasta – Gdańska.

Kolejne moje zamiłowanie to sport niemalże we wszelakiej postaci.

Onegdaj jako młody chłopak próbowałem swych sił w gdańskich klubach – jako piłkarz w Lechii, wioślarz w Gedanii i żużlowiec w Wybrzeżu.
Właśnie ta ostatnia z wymienionych dyscyplin utkwiła we mnie najgłębiej. Parę lat treningów zaowocowało kilkunastoma występami w pierwszej połowie lat 90-tych w meczach ligowych GKS’u Wybrzeże.
Niestety kontuzja doznana 3 maja 1995r w Rzeszowie w meczu ekstraklasy (wówczas 1 ligi) pomiędzy Stalą Rzeszów a gdańskim Wybrzeżem przerwała moją przygodę z tym fascynującym  sportem.

Od końca lat 90-tych – do mniej więcej połowy pierwszego dziesięciolecia XXIw. – zajmowałem się informatyką – zarówno pod względem hardware 'owym (składanie i sprzedaż komputerów) jak i software’owym (tworzenie i sprzedaż oprogramowania).

Od listopada 2000r. po dzień dzisiejszy zawodowo jestem związany z dystrybucją urządzeń biurowych – głównie kopiarek.

Po wielu latach rozbratu z aktywnym uprawianiem sportu, postanowiłem ponownie dosiąść dwa kółka, tym razem wybrałem rower MTB. Przygodę z kolarstwem górskim rozpocząłem w 2015 roku startem w marcowym deszczowym maratonie MTB w Łebie. Miesiąc później dołączyłem do grupy kolarskiej VO2 Max MTB Team.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mojej galerii fotograficznej
Arkadiusz akbi Buczyński